Voetbal in Haarlem

Over het (amateur)voetbal in de regio Haarlem

Tamerus: “Een gelijkspel was niet verdiend geweest.”

DoorRedactie

okt 21, 2018
IJsselmeervogels-Koninklijke-HFC-Voetbal-in-Haarlem (5)

Voor de tweede week op rij speelde Koninklijke HFC een wedstrijd op Sportpark De Westmaat. Waar er vorige week met 0-1 werd gewonnen van Spakenburg, ging de ploeg van Gertjan Tamerus nu met 1-0 onderuit bij IJsselmeervogels.

“Als je speelt zoals vandaag wordt het lastig, want ondanks dat we zelf een paar kansjes hebben gehad, was een gelijkspel niet terecht geweest,” zei Tamerus na afloop. “Het was een matige wedstrijd van ons.” Koninklijke HFC kwam niet veel in het spel voor en kwam na ongeveer een kwartier spelen op achterstand. Maikel de Harder verschalkte van dichtbij HFC-doelman Tom Boks en zette daarmee de enige treffer van de middag op het scorebord.

IJsselmeervogels, met Haarlemmer en oud-HFC’er Ted Verdonkschot als trainer op de bank, kreeg daarna legio mogelijkheden op meer treffers. Van den Meiracker prikte de bal naast het Haarlemse doel en een schot van De Harder was een prooi voor Boks.

In de tweede helft veranderde er niet veel aan het spelbeeld. De thuisploeg was de bovenliggende partij en was op jacht naar een verdubbeling van de voorsprong. De Harder zag een bekeken poging net naast gaan en raakte even later zelfs de paal.

In de slotfase kreeg Koninklijke HFC wel twee mogelijkheden om op doel te schieten. De eerste werd door Tadmine overgeschoten. Het schot van invaller Daan Driever miste kracht en precisie. Doelman Tom Boks mocht een minuut eerder dat de rest de kleedkamer opzoeken. Boks haalde ver buiten zijn strafschopgebied Moro onderuit en kreeg daarvoor de rode kaart.

Alle uitslagen, de stand en het programma van de Tweede Divisie vind je op onze competitiepagina.

Foto: Pim Hols