Velsen-Zuid. Twee weken na de sensationele 0-2 uitzege op landskampioen PSV diende zich weer een interessant affiche aan. Fortuna Sittard, met enfant terrible Mo Ihattaren in de gelederen, kwam langs. Zou Telstar de ingezette lijn kunnen doortrekken en de eerste thuiszege in de boeken kunnen schrijven? Laatste thuiswinst in de eredivisie? Op 30 april 1978 werd namelijk ADO Den Haag met 1-0 verslagen.
Superlatieven
De ene na de andere media uiting de afgelopen twee weken liepen over van superlatieven met betrekking tot Telstar en Anthony Correia in het bijzonder. Rob Jetten (D66) wil Telstar binnenkort uitnodigen voor een inspiratiesessie in de Tweede Kamer en Hugo Borst ging compleet in overdrive toen hij zonder een greintje ironie poneerde dat ‘de meester van het succes’, Antony Correia, volgend seizoen in de Amsterdam ArenA, de technische lijnen maar moet gaan uitzetten.
Telstar voor rust flets en slap in duels
Fortuna Sittard begon sterk en nam al na 65 seconden de leiding toen Paul Gladon ongehinderd met een zachte kopbal Koeman versloeg; 0-1. Die snelle domper werkte verlammend voor de Witte Leeuwen dat van geluk mocht spreken dat Koeman jr. in goede vorm stak en inzetten van Peterson en Ihattaren onschadelijk maakte. Telstar stelde daar aanvallend weinig tegenover, maar kwam in minuut 44 toch op gelijke hoogte. Jeff Hardeveld zette voor en Jochem Ritmeester van de Kamp tekende voor de gelijkmaker; 1-1.
Telstar krijgt masterclass in effectiviteit
Of er in de rust iets in de thee werd gedaan bij Telstar weten we niet, maar vanaf de eerste balomwenteling was er maar één ploeg die voetbalde en de aanval zocht. De strijd werd aangegaan tegen een fysiek ijzersterke tegenstander die Telstar het balbezit gunde maar ver achteruit moest en aanvallend lange tijd niet eens in de buurt van Koeman geraakte.
Het publiek, 5293 in getal, ging massaal achter hun ploeg staan en een voorsprong leek een kwestie van tijd. Anthony Correia nam halverwege maatregelen en bracht onder meer Kay Tejan binnen de lijnen. De recente aanwinst kwam drie keer in een bijna niet te missen scoringpositie, maar zag al zijn inzetten door de excellerende keeper Mathijs Branderhorst gepareerd worden. Ol, als het dan niet lukt, dan een remise maar koesteren. Die gedachte ging echter in rook op omdat in minuut 83 en 90 invaller Maikan Aïko tweemaal genadeloos en dodelijk effectief (na rust twee schoten op doel, twee goals) toesloeg; 1-3.
Pluspunt: de enorme fysieke inzet en strijd na rust toen Fortuna Sittard als een aangeslagen boxer wankelde maar niet omviel en KO ging. “We hebben goed gespeeld maar onszelf niet beloond,” klonk het uit de mond van verliezend trainer Anthony Correia. Voetbal is echter geen jurysport en kansen benutten onontbeerlijk. Op dat vlak zal Telstar nog de nodige stappen moeten zetten, want goed spelen en bovendien drie tegentreffers incasseren, is duidelijk teveel van het goede.
Tekst: Hans Akkerman
Foto: Dennis Gouda Fotografie
