Voetbal in Haarlem

Over het (amateur)voetbal in de regio Haarlem

Waterloo laat Dynamo ontsnappen

DoorRedactie

aug 31, 2025

De ploeg van Paul Meinders en assistent Olaf Warmenhoven trof aan de Waterloolaan zondag vierdeklasser Dynamo uit Ursem. Een pittoresk plaatsje in West-Friesland.

Dynamo begon heel sterk aan de wedstrijd en na vier minuten lag de 0-1 al in het net achter doelman Ali El Kueb. Waterloo was gedurende de eerste helft eigenlijk onmachtig en met name het anders zo solide middenveld werd, zeer tot frustratie van Meinders, iedere keer weggespeeld.

Dynamo kreeg volop kansen, maar wist hier eigenlijk ook geen raad mee. Mocht het echt gevaarlijk worden dan was daar de zeer scherp vlaggende grensrechter van Waterloo. Dynamo werd mede door het veldoverwicht toch wat slordig en in de 30ste minuut was het Robin de Jong, die na een goede actie van Abbas Al Ikaili tegen de verhouding in de 1-1 maakte.

Voor Dynamo het sein om de draad weer op te pakken en geconcentreerd te gaan spelen. Dit leidde tot een aantal kansen waar de uitploeg slordig mee omging. Er was dan ook in de 40ste minuut een strafschop nodig voor de zeer terechte 1-2 voorsprong en ruststand.

In de rust was duidelijk te horen dat Meinders niet blij was met het vertoonde spel. Dit leidde in de tweede helft tot een herboren Waterloo.

Het middenveld speelde nu wel vanuit de positie. Het doorschuiven van Florian Toen leverde Waterloo een scala aan kansen op. Maar net als tegen IJmuiden eerder in de week was de ploeg slordig. Dynamo beperkte zich in het tweede bedrijf eigenlijk alleen maar tot verdedigen en was aanvallend geen schim meer van voor de rust. Waterloo had ook pech in de afronding. Zo stond de lat een goal in de weg en kon ook uit de nodige scrimages in de zestien niet gescoord worden.

De reacties na afloop uit het Dynamo kamp waren dan ook dat de ploeg na een dramatische tweede helft goed was weggekomen en dat op zaterdag spelen toch anders is dan op de zondag.

Bij Waterloo overheerste de teleurstelling, want er werd een volkomen onnodige nederlaag geleden. Pluspunt was zeker de tweede helft, waarin de ploeg liet zien zeker goed te kunnen voetballen. Dit geeft zeker hoop voor de komende wedstrijden. Al zal men wel vanaf minuut 1 scherp moeten zijn en niet alleen in derby’s.

Met dank aan Peter Barzilay.
Foto: Archief Voetbal in Haarlem

Alle uitslagen van de KNVB Districtsbeker vind je hier: naar pagina

Door Redactie