Kampioenswedstrijden zijn over het algemeen niet om aan te gluren. De spanning, het niet mogen verliezen, er is altijd wel een oorzaak voor aan te wijzen. VSV-EDO vormde geen uitzondering op die regel. De wedstrijd was dramatisch, maar dat maakte VSV niets uit: de 2-0 overwinning was meer dan genoeg voor de titel in de derde klasse A.
En EDO had nog wel zulke goede voornemens. De ploeg strijdt nog voor een periodetitel en kan de punten dus goed gebruiken. ,,We zijn erop gebrand. Dit gaat een leuke wedstrijd worden’’, beloofde coach Sjoerd Hamann.
Dat werd het niet. VSV was veel scherper in de duels, won steeds de tweede bal, waardoor EDO er niet aan te pas kwam. Pas in de 35e minuut hadden zij hun eerste gevaarlijke momentje middels een vrije trap. Die leverde niks op. Maar ook VSV bakte er aanvallend weinig van. Alleen via corners kon de thuisploeg gevaarlijk worden. Eén keer ging de bal er zelfs in, maar omdat EDO-doelman Branco Uitendaal werd gehinderd annuleerde de prima scheidsrechter het doelpunt. Daarmee waren alle hoogtepunten van de eerste helft wel benoemd.
Na rust kwam het elftal van Jethro Abrams met opgestroopte mouwen de kleedkamer uit. VSV had blijkbaar toch het idee om de massaal aanwezige toeschouwers iets meer te moeten bieden. Dat leidde tot kansen voor Jorian Faasen, met het hoofd, en voor Jesse Kooijman die ook met meer geluk dan wijsheid op doel kopte. Beide keren was EDO-keeper Uitendaal alert.
Dat was hij niet na een kwartier. Uitendaal verwerkte een bal dramatisch slecht. Die kwam voor de voeten van Justin Kunst die wel heel gemakkelijk de 1-0 binnen kon schieten. Tien minuten later deed de doelman van de bezoekers het nog eens dunnetjes over. Nu eindigde zijn zwakke uittrap in twee instanties bij Mike Dam die atletisch raak kopte.
Dat was genoeg voor de thuisploeg. VSV zette niet meer aan en trok de onverwacht makkelijke overwinning over de streep. Om na het laatste fluitsignaal uitzinnig van blijdschap de titel te kunnen vieren. ,,Ze zijn vandaag terecht kampioen geworden’’, oordeelde Hamann na afloop. Daar zijn ze het in Velserbroek volmondig mee eens.
Tekst en foto: Marcel Akerboom
