Voetbal in Haarlem

Over het (amateur)voetbal in de regio Haarlem

Een wedstrijd met twee gezichten

DoorRedactie

dec 14, 2025
VSV_Kagia_Voetbal_in_Haarlem

Op een mooi groen maar moeilijk bespeelbaar veld ontving VSV het Lisserbroekse Kagia. Dat voetballen in de tweede klasse meer vraagt dan in de derde klasse ondervinden beide ploegen dit seizoen. Met respectievelijke elfde en achtste posities op de ranglijst zou een overwinning welkom zijn om met een goed gevoel de winterstop te kunnen ingaan.

Kagia trapte af en VSV nam direct het initiatief. De bezoekers speelden op de counter, maar dat lukte niet echt. Pas na een kwartier was het Tijs van de Schinkel die een schot op goal plaatste maar dat kwam in de handen van VSV-keeper Nobby Plug terecht. VSV had het overwicht en kreeg kansen om te scoren. Uit een corner van Gion Dernon kopte Jorian Faassen knap in, maar zijn inzet werd van de doellijn gehaald en uit een voorzet van Mathijs Veldman kopte Bart Veldhuis in de handen van keeper Jochem Lensen.

VSV toonde zichtbaar meer inzet dan Kagia. Jesse Kooijman van VSV ontsnapte aan minimaal een gele kaart toen hij ter hoogte van de middellijn een sliding te laat inzette en Michael de Bruin torpedeerde. Even later werd Milan van Duijn in het strafschopgebied duidelijk zichtbaar weggeduwd door een VSV-verdediger, maar scheidsrechter Niels Felix wuifde dit weg.

Vlak voor rust kwam VSV op 1-0. Justin Kunst mocht met twee man om hen heen vanaf rechts uithalen, 1-0. Zij dachten met deze voorsprong de rust in te gaan maar kwamen bedrogen uit. Een rollertje van Gijs de Graaf zag Nobby Plug te laat aankomen, 1-1.

Na rust tapte Kagia uit een ander vaatje. Na één minuut schoot Robin van der Zwet, vrijstaand in de zestienmeter, op de goal maar Nobby Plug voorkwam met een geweldige reflex de achterstand voor VSV. Nu toonde Kagia meer inzet dan de thuisploeg. Beide teams gingen fysieker spelen en scheidsrechter Niels Felix heeft zijn handen vol om de wedstrijd in goede banen te leiden.

Het spel golfde op en neer wat het voor de toeschouwers leuker maakte. Kagia kreeg de meeste mogelijkheden en kansen. VSV’er Mathijs Veldman had wel uit een afgeslagen aanval de 2-1 op zijn slof, maar zijn schot kwam in de handen van keeper Jochem Lenssen.

Jorian Faassen probeerde de aanval van VSV tot beter voetbal te manen maar dat was tevergeefs. Met nog een kwartier op de klok was het voetbal van beide teams van een bedenkelijk niveau, maar gelet op de ranglijst was dit een logisch gevolg. In het slotoffensief van beide teams kreeg Kagia de betere kansen, maar scoren zat er niet in.

Na afloop droop de teleurstelling van de VSV-spelers af. Gelet op het verloop van de wedstrijd mochten beide teams tevreden zijn met een punt.

Tekst en foto: Ap Ras

Door Redactie