Na de overtuigende 4-0 overwinning van vorige week aan de Zijdewinde – waarbij zowel het spel als het lentezonnetje zorgden voor een heerlijke zondagmiddag – stond er voor DSOV dit keer een uitwedstrijd op het programma tegen De Meer in Amsterdam.
Een pittige tegenstander, die vorig seizoen nog meedong naar promotie naar de eerste klasse en dit jaar opnieuw goed draait.
Eerste helft: De Meer sterker, DSOV knokt zich terug
Vanaf het eerste fluitsignaal werd duidelijk dat De Meer een technisch sterke ploeg is met snelle en behendige aanvallers. DSOV had even nodig om zich aan het tempo aan te passen.
Na een vroege vrije trap van De Meer (12’) en een eerste kans voor DSOV via Vince de Kwant (14’), kwam de thuisploeg in de 22e minuut op voorsprong. Benjamin Boersma tikte van dichtbij binnen na een voorzet van rechts. Al ging daar volgens de neutrale grensrechter een handsbal aan vooraf — het vlagsignaal werd echter genegeerd door de scheidsrechter: 1-0.
Lang kon De Meer niet genieten van de voorsprong. Tien minuten later (32’) was het Farai Lintjens die knap raak kopte uit een corner: 1-1. Toch kwam De Meer opnieuw aan de leiding toen Mick van Timmeren uit een hoekschop raak schoot (37’). Keeper Jip van Wilsum kon deze niet meer keren: 2-1.
Kort voor rust moest Lintjens geblesseerd het veld verlaten met een hamstringblessure; hij werd vervangen door Mike Zomerdijk.
Tweede helft: DSOV herpakt zich en pakt punt
In de tweede helft bracht trainer Serge Cameron direct Stan Raji in het veld voor Victor Carreira. DSOV kwam beter uit de kleedkamer en kreeg meer grip op het spel. Na een fout in de Amsterdamse verdediging had Vince de Kwant de gelijkmaker op de schoen, maar zijn schot van afstand ging net over (52’).
Twee minuten later (54’) was het alsnog raak: in een scrimmage voor het doel wist Stan Raji zich knap te draaien en met links binnen te schieten: 2-2.
DSOV zette daarna meer druk, maar grote kansen bleven uit. Rond het uur werden Sydney Gerrits en Davie Markus vervangen door Joery Knol en Loet de Kwant. De ploeg bleef aandringen. Zo ging een kopbal van Chris Uijtenhaak net over (70’) maar het lukte niet om de voorsprong te pakken.
Aan de andere kant kwam DSOV in de slotfase goed weg: De Meer raakte de lat (86’) en miste in de laatste minuten nog een grote kans van dichtbij.
“We maken stappen in inzet en werklust, dat was vandaag duidelijk te zien. Het verschil met de uitwedstrijd tegen DCG was enorm. We hadden de tweede helft naar ons toe kunnen en misschien wel moeten trekken. Uiteindelijk mogen we niet klagen met een punt, want De Meer had in de slotfase nog twee opgelegde kansen,” keek trainer Cameron terug.
Met dank aan DSOV.

