Voetbal in Haarlem

Over het (amateur)voetbal in de regio Haarlem

Twee bonuspunten voor Bloemendaal

DoorRedactie

sep 27, 2026
Bloemendaal_SCPB_voetbal_in_Haarlem

BVC Bloemendaal beschikt sinds jaar en dag over een bijzonder getalenteerde jeugdafdeling die op divisieniveau acteert. De talenten worden klaargestoomd voor seniorenvoetbal en de huidige plek in de tweede klasse is dan ook een prestatie van jewelste.

Dit seizoen wacht een zware taak. Zonder de goals van topscorer Koen Beeren (gestopt) moet in het naar zich laat aanzien zeer competitieve tweede klasse de strijd worden aangebonden met ambitieuze clubs. Na de 2-0 uitnederlaag in de ouverture tegen EDO vorige week de opdracht fusieclub SCPB ’22 er onder te houden. Alle ingrediënten waren aanwezig voor een leuk duel. Aangenaam nazomers weer. Behoorlijk wat publiek langs het veld. Een zeer ontspannen sfeer en twee teams die er zin in hadden.

Weinig vuurwerk voor de pauze

„De eerste helft was in ieder geval beter dan die van vorige week,’’ sprak Niklas Blesgraaf. Luttele seconden voor de start van de tweede helft. De energieke gasten combineerden er echter lustig op los maar met heel weinig rendement. Slechts één inzet eindigde op de lat. Bloemendaal liet aanvallend ook weinig tot niets zien. Al vuurde Nout van Zweeden twee keer wild naast na wat mogelijkheden

Joost van den Boogaard goudhaantje

Na de pauze weinig verandering. SCPB ’22 de bal maar Bloemendaal verdedigde geconcentreerd, wilskrachtig en manhaftig in een duel met weliswaar vijf gele kaarten maar geen moment stonden de spelers verbaal of op een andere manier tegenover elkaar, integendeel. SCPB ’22 volhardde in te ver doorgevoerd positiespel en miste gif voorin om het verschil te maken. Toen invaller Tim Minkenberg namens de thuisploeg tien minuten voor tijd in een 1-1 situatie op de keeper stuitte, leek de brilstand de enige optie te zijn. Joost van den Boogaard stak daar echter eigenhandig een stokje voor. Na een imposante sprint over de linkerflank bracht de routinier in minuut 83 met een vlammend, venijnig schot zijn ploeg op voorsprong: 1-0. SCPB ’22 schrok natuurlijk wakker, voerde de druk op maar stuitte in letterlijk de allerlaatste seconde op Daan Kerkman die met een katachtige reflex de zege veilig stelde.

De ontlading hartverwarmend na zijn magnifieke redding. „Ik gokte goed, maakte mij breed en de inzet van zeer dichtbij raakte mijn schouder. Een van de weinige reddingen vanmiddag voor mij maar zo belangrijk,’’ jubelde Kerkman zielsgelukkig die met zijn teamgenoten aan een ongetwijfeld lange nazit begonnen. „Dit zijn eerlijk gezegd twee bonuspunten voor ons waar ik heel tevreden over ben uiteraard. Met ons jonge team dit SCPB verslaan is een prestatie van formaat. Natuurlijk zie ik dat we aanvallend zonder Koen Beeren stappen moeten zetten maar op wilskracht hebben het duel in ons voordeel beslecht. En dat stemt mij heel gelukkig en tevreden,’’ sloot Blesgraaf opgewekt af.

Hans Akkerman

Alle uitslagen, de stand en het programma van de tweede klasse B vind je op de competitiepagina.

Door Redactie