Voetbal in Haarlem

Over het (amateur)voetbal in de regio Haarlem

Hoofddorp veilig na overwinning op Ajax

DoorRedactie

apr 26, 2026
Hoofddorp-Ajax-Voetbal-in-Haarlem.jpg

Hoofddorp versloeg de amateurs van Ajax met 2-1. De ploeg van Jorg Smeets staat nu keurig op een vierde plaats wat aan het einde van de rit eventueel recht geeft op een plek in de nacompetitie voor promotie naar de derde divisie. 

Hoofddorp begon fel aan de wedstrijd met vol druk op de tegenstander. Ajax kwam er nauwelijks aan te pas en het was wachten op de openingstreffer van Hoofddorp. Na een kwartier was het debutant Tom Smit die het eerste schot kon lossen maar zijn inzet werd gestopt door de doelman van Ajax. Tien minuten later was daar dan eindelijk de verdiende openingstreffer. Brenden den Breeijen kon van achteruit opstomen, gaf een schitterende pass op Tom Smit die beheerst de bal in de korte hoek schoot. Niet veel later dacht Ajax op gelijke hoogte te komen maar het doelpunt van Jarchinio Antonia werd terecht afgekeurd voor buitenspel.     

Mike Certon, een tweede debutant, had vlak voor rust de 2-0 op zijn schoen maar doelman Jesper van der Mark maakte zijn inzet onschadelijk. Hoofddorp ging rusten met een verdiende 1- 0 voorsprong.

Na de rust een feller en meer aanvallender Ajax. Hoofddorp werd teruggedrongen. Kansen voor Chip Engels en Antonia werden onschadelijk gemaakt door de weer voortreffelijk keepende Halil Suzulmus. Tien minuten na rust dacht Ajax op gelijke hoogte te komen maar een inzet van Engels werd op sublieme wijze door Junior Driessen van de doellijn gehaald. 

Trainer Jorg Smeets voerde daarna enkele wissels door en een van de wissels kon na 65 minuten de 2-0 maken. Jeremiah Kikongo (volgend jaar Velsen) kon alleen op doelman Van der Mark af. In eerste instantie redde de doelman nog bekwaam maar de rebound ging via het lichaam van Kikongo alsnog het doel in. Spits Nigel Compter had daarna de 3-0 op zijn schoen maar zag zijn schot na een goede combinatie met Stanley van den Assem in het zijnet belanden. 

Tien minuten voor tijd was daar dan toch de aansluitingstreffer. Een voorzet van Arduin werd keurig afgerond door Chip Engels. Hoofddorp kreeg daarna kansen op de beslissing maar de precisie in de afwerking schoot net te kort. 

In de laatste minuut dacht Ajax op gelijke hoogte te komen maar doelman Suzulmus haalde een inzet van Arduin van de lijn. Daarna floot scheidsrechter Van Dijk voor het einde van de wedstrijd en kon Hoofddorp aan een klein feestje beginnen. Weer een jaar Vierde Divisie voor de jonge ploeg van Jorg Smeets was veilig gesteld. 

De uitslagen, de stand en het programma van de Vierde Divisie vind je op de competitiepagina.

Met dank aan Patrick van Harten

Door Redactie